Marte și Jupiter ne vor face să exagerăm și să ne repezim la acțiune fără să ne gândim prea mult. Ne vom entuziasma sau vom deveni surescitați prea repede sub această influență. Atenție, nu dați o importanță prea mare unor probleme care nu merită atenție.
Vom fi entuziasmați de perspectivele care ni se vor deschide, dar probabil cam prematur, fie ne vom supraestima capacitatea, fie vom avea așteptări nerealiste legate de o investiție care ar trebui analizată cu mai multă atenție. Este posibil să ne concentrăm atât de mult pe ceea ce dorim să fie încât vom pierde din vedere ce este posibil.
Dacă ne vom păstra realismul, este momentul potrivit să explorăm posibilități noi.
Inconjuncția dintre Venus și Saturn sugerează că vom avea o dilemă între plăcerile posibile și responsabilitățile care ne revin.
Mercur intră astăzi în Leu, iar schimbarea ne va face pentru început să ne dăm puțin în spectacol.
Ce spune Tarotul despre săptămâna 3 - 9 august